حس و حال خوب

تجربه ی آرامش

عروس ایران زمین 🌷🌷


دست در دست هم گذاشتند تا سفری آغاز کنند به بلندای عمرشان . آیدا و آزاد بعد از عقد شروع کردند به ایران گردی ، از این شهر به آن شهر ، از این روستا به آن روستا ، سفرهای اول بی دغدغه بود اما صحنه هایی که می دیدند راحتشان نمی گذاشت ؛ فقر در عمق زندگی مردم ریشه دوانده بود . آیدا و آزاد برای کمک به مردم جمع آوری لباس های نو و دست دوم را شروع کردند ، اما این اول راه بود . شعف روستاییان هنگام دریافت لباس های جدید باعث شد تا هدف های سفر آنها تغییر کند . کمک مالی برای روستاییان لازم بود اما مهم تر از آن کسب درآمد بود . آیدا شروع کرد به آموزش آشپزی و گرفتن سفارش غذا و شیرینی که باعث شد زنان روستایی هم در سود سفارش ها سهیم شوند . کم کم کمک های نقدی ، لباس ، غذا و عروسک رسید اما کودکان محروم روستایی حتی بازی با آن عروسک ها را هم بلد نبودند . این زوج تصمیم گرفتند که از طریق شبکه های مجازی مردم را به کمک دعوت کنند . خیلی از مخاطبانشان فکر می کردند که عکس ها مربوط به کشور اتیوپی است ! کمک ها هم کم نبود ؛ از پنج هزار تومان تا تمام دستمزد یک مترجم و شاعر . 
آیدا پوریانسب و آزاد مطهری در این روزها هم چنان سفر می کنند . با محبت و کمک مالی و ایجاد اشتغال ، روستاهای زیادی را رونق بخشیده اند ، آنها هنر بلوچ دوزی زنان را تا گالری های فرانسه هم فرستاده اند تا کمک خرج خانواده های بلوچ باشد .
این زوج ، هزینه ی جشن عروسی شان را هم خرج هم نوعان خود کرده اند . آیدا می گوید : هرجا که رفتیم برای عروسی ما جشن کوچکی برپا کردند ، آنقدر که می توانم بگویم من عروس ایران زمین شده ام ! 

💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖
  • ۸۴

تفکر خرچنگی 😣😣


می گویند اگر چند خرچنگ را در جعبه ای روباز قرار دهند همانجا می مانند و از جعبه خارج نمی شوند . این درحالی است که آنان به راحتی می توانند از جعبه بالا بروند و از آن خارج شوند ! 

علتش این است که به محض اینکه یکی از خرچنگ ها بخواهد بالا برود و از جعبه خارج شود ، خرچنگ های دیگر آن را پایین می کشند و به این ترتیب هیچ کدام از آنها آزاد نمی شوند و سرنوشت تک تک آنها مرگ است . این حرکت خرچنگ ها به (( تفکر خرچنگی )) معروف است . 

این مطلب در زندگی انسان ها برای انسان های حسود صدق می کند . آنها چون هیچگاه نمی توانند در زندگی و کار پیشرفت کنند ، دیگران را نیز از موفقیت باز می دارند و حتی حاضرند خودرا نابود کنند تا آدم موفق را از مسیر موفقیت خارج سازند 😵😵😨😨😟😟

  • ۸۱

امان از دل زینب (س)


هروقت سیلی خوردی ، بگو یا فاطمه (س) 😖

هروقت دستات بسته بود ، بگو یا علی (ع) 😢

هروقت تنها و بی یاور بودی ، بگو یا حسن (ع) 😫

هروقت تشنه بودی بگو ، یا حسین (ع) 😔

هروقت شرمنده بودی ، بگو یا ابوالفضل (ع) 😥


اما هروقت تشنه بودی ، سیلی خوردی ، دستات بسته بود ، بی یاور و تنها و شرمنده بودی فقط بگو امان از دل زینب (س) 😭😭😭😭😭

  • ۱۱۲

خدای تو و خدای یوسف یکی است 😍😍

برادران یوسف وقتی می خواستند اورا به چاه بیفکنند ، یوسف خندید ! پرسیدند : چرا می خندی ؟ اینجا که جای خنده نیست ! یوسف گفت : روزی در فکر بودم که چگونه کسی با وجود داشتن این برادران نیرومند می تواند به من اظهار دشمنی کند . اینک خداوند همین برادران را بر من مسلط کرد تا بدانم که (( نباید به هیچ بنده ای تکیه کرد )) 😭😭😭

خواستند یوسف را بکشند ، نمرد ! 

خواستند آثارش را از بین ببرند ، ارزشش بالاتر رفت ! 

خواستند اورا بفروشند تا برده شود ، پادشاه شد !

خواستند محبتش از دل پدر خارج شود ، محبتش بیشتر شد !

از نقشه های بشر نباید دلهره داشت ؛ چرا که اراده ی خداوند بالاتر از هر اراده ای است . یوسف می دانست تمام درها بسته اند ، اما به خاطر خدا ، حتی به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش باز شد 😇😇

اگر تمام درهای دنیا هم به رویت بسته شد ، به دنبال درهای بسته برو چون خدای (( تو )) و (( یوسف )) یکی است 😍😍😍


آیا خداوند برای بندگانش کافی نیست ؟

( سوره ی زمر ، آیه ی 36 )

  • ۱۵۶

بازگشت منصوره

من منصوره ام که دوماه پیش رفت
یک اردیبهشتی توووووپ
دنیای قشنگ اردیبهشتی 
دنیای رنگی رنگی 

آقا کلا 60 تا دنبال کننده دارم 
من می خوام 350 تا داشته باشم
مثل وب قبلیم 
😭😭😭😭😭
  • ۱۰۴

دلیل ساخت این وبلاگ + پست ثابت 😍😍


🌷🌷 به نام خالق بی همتا 🌷🌷


سلامممممممم 

به وبلاگ حس و حال خوب خوش آمدید 😍😍

موقع خوندن مطالب یه لبخند بزنید 😊😊


لطفا با دنبال کردن وبلاگ ، کامنت گذاشتن و لایک کردن پست ها از حس و حال خوب حمایت کنید 😉😉

  • ۱۱۰

وقتی مهربانی به دیوار می رسد 😍😍


بعضی از دیوار های مهربانی بدجور به دل می چسبند انگار نیت آدم ها به کارشون رنگ می بخشد 😇😇

اینبار دو فلافلی در دو نقطه از کشور دستشان آنقدر باز نیست که بتوانند کمک هنگفتی کنند ؛ یکی در اهواز و یکی در خطه ی شمال بندرانزلی ، نیتشان را نوشته ای روی کاغذ مغازه شان نشان می دهد :

<< این ساندویچی روزانه سه عدد ساندویچ رایگان برای افراد فقیر ( کودکان خیابانی ، زنان بی سرپرست و... ) در نظر گرفته است . شما هم می توانید در حد توان یک یا چند ساندویچ را به دلخواه خریداری کنید و رسید آن را روی دیوار بچسبانید ؛ شاید همین یک وعده غذا از دزد شدن یک کودک بی گناه جلوگیری کند >>


🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷


مثل آنها کم نیست 

خوبی و مهربانی شرق و غرب ، شمال و جنوب نمی شناسد 😍😍😍

  • ۱۳۹
Designed By Erfan Powered by Bayan